Qashqadaryo viloyati hokimligida "Investitsiya va tashqi savdo masalalari"ga bagʻishlangan seminar boʻlib oʻtdi. Tadbirda Investitsiyalar va tashqi savdo boshqarmasi, tuman va shahar boʻlimlari xodimlari, investitsiya masalalari boʻyicha tuman (shahar) hokim oʻrinbosarlari, "Qashqadaryo hududiy elektr tarmoqlari" AJ, Viloyat Oʻsimliklar karantini va himoyasi boshqarmasi, Charm-sanoat ...
28 Mar 2023
Joriy yilning fevral oyida Koson tumanida "Biznes chevar sanoat" MCHJ tomonidan umumiy qiymati 236 mln. soʻmlik import oʻrnini bosuvchi zamonaviy koʻrpa ishlab chiqarish korxonasi foydalanishga topshirildi. Mazkur korxonada yiliga 367,5 mln. soʻmlik 1470 dona qavilgan zamonaviy koʻrpalar ishlab chiqarilishi rejalashtirilmoqda. Korxona ishga tushishi munosabati bilan 5 nafar yangi i...
Xitoyning quyosh panellari ishlab chiqarish korxonasi "XUTU ELESTRISITY TECHNOLOGY" vakillari bilan hamkorlikda Qarshi shahrida quyosh panellari ishlab chiqarish va oʻrnatishga ixtisoslashgan umumiy qiymati 10 mln. dollarlik "CU SUN SOLAR" korxonasi tashkil etildi. Mazkur korxonada yiliga oʻrtacha 100 mln. dollarlik quyosh panellari ishlab chiqarilishi rejalashtirilmoqda. Tayyor mahsu...
25 Mar 2023
Koʻkdala tumanida umumiy qiymati 5 mlrd. soʻmlik ilk sanoat korxonasining ochilish marosimi boʻlib oʻtdi. “OBOD PLAST SS” MCHJga qarashli korxonada chiqindilarni qayta ishlash natijasida, polietilen granula va har xil oʻlchamdagi quvurlar ishlab chiqariladi. Korxonada bir kunda 1200-1500 kg tayyor mahsulot ishlab chiqarilmoqda. Bu koʻrsatkich esa yiliga 300 tonnani tashkil etadi. ...
Sizga, "UZBEKISTAN TRADE INFO" bosqichma-bosqich savdo axborot platformasi ishga tushganini maʼlum qilamiz. Mazkur platforma turli toifadagi tovarlar boʻyicha eksport va import operatsiyalari boʻyicha bosqichma-bosqich maʼlumotlarni taqdim etadi. Platforma orqali tashqi iqtisodiy faoliyat ishtirokchilarining transchegaraviy savdo operatsiyalari haqida xabardor boʻlasiz. Ushbu havol...
Qarshi shahrining «Shayhali» MFY hududida «TEGIRMON HOUSE» MCHJ tomonidan qiymati 10 mlrd. soʻmlik bugʻdoy uni ishlab chiqarish korxonasi foydalanishga topshirildi. Korxonani tashkil etishda "Trastbank" Qarshi shahar filiali tomonidan 5 mlrd. soʻm kredit ajratilgan boʻlib, korxona ishga tushishi munosabati bilan 10 nafar yangi ish oʻrinlari yaratildi. Korxonada yiliga 4000 tonna bu...
17 Mar 2023
Mirishkor tumanida Rossiya Federatsiyasining "Torum" yirik elektr jihozlari ishlab chiqarish korxonasi direktori Andrey Deykalo bilan hamkorlik yuzasidan muzokara boʻlib oʻtdi. Unga koʻra, "Torum" kompaniyasi tomonidan investitsiya kiritilishi hisobiga Mirishkor tumanida transformator ishlab chiqarish loyihasini tashkil etish yuzasidan dastlabki kelishuvlarga erishildi....

A seminar dedicated to «Investment and foreign trade issues» was held at the Qashqadaryo Regional Government. The event was attended by employees of the Department of Investments and Foreign Trade, district and city department staff, deputy district (city) governors on investment issues, representatives of «Qashqadaryo hududiy elektr tarmoqlari» JSC, the Regional Plant Quarantine and Pr...
28 Mar 2023
In February of this year, the «Biznes chevar sanoat» LLC commissioned a modern import-substituting blanket production enterprise with a total value of 236 million soums in Koson District. This enterprise plans to produce 1,470 modern quilted blankets worth 367.5 million soums per year. With the commissioning of the enterprise, 5 new jobs have been created. The finished product is suppl...
In cooperation with representatives of China's solar panel manufacturing enterprise «XUTU ELESTRISITY TECHNOLOGY», the «CU SUN SOLAR» enterprise, specializing in the production and installation of solar panels, has been established in Qarshi City with a total value of $10 million. This enterprise plans to produce solar panels worth an average of $100 million per year. The finished produ...
25 Mar 2023
The opening ceremony of the first industrial enterprise with a total value of 5 billion soums was held in Ko'kdala District. The enterprise belonging to «OBOD PLAST SS» LLC produces polyethylene granules and pipes of various sizes through waste recycling. The enterprise produces 1,200-1,500 kg of finished product per day. This figure amounts to 300 tons per year. With the commissionin...
We inform you that the «UZBEKISTAN TRADE INFO» step-by-step trade information platform has been launched. This platform provides step-by-step information on export and import operations for various categories of goods. Through the platform, you will be informed about cross-border trade operations of participants in foreign economic activity. You can access the platform through this lin...
In the «Shayhali» MFY area of Qarshi City, a wheat flour production enterprise worth 10 billion soums was commissioned by «TEGIRMON HOUSE» LLC. In establishing the enterprise, the Qarshi city branch of «Trastbank» allocated a 5 billion soum loan. With the commissioning of the enterprise, 10 new jobs were created. The enterprise plans to produce 4,000 tons of wheat flour annually and su...
13 Mar 2023
In Shahrisabz City, «Hisorak gidro qurilish» LLC commissioned a furniture production enterprise with $3 million in investments. The enterprise was built based on projects from Turkish partners, and produces 34,000 sets of import-substituting furniture products worth 162 billion soums per year. Currently, the enterprise plans to export $2.0 million worth of finished products to Kazakhst...