Joriy yilning sentyabr kuni Rossiya Federatsiyasi Ryazan shahrida“VI Xalqaro biznes kunlari“ forumi boʻlib oʻtdi. Forumda Qashqadaryo viloyat investitsiyalar, sanoat va savdo boshqarmasidan Shaxriyor HamzaevQashqadaryo viloyatining investitsion salohiyatini yoritib berdi, viloyatga toʻgʻridan-toʻgʻri investitsiyalarni jalb qilish va ikki tomonlama oʻzaro savdo aloqalarini mustahkaml...
28 Iyul 2023
Tolimarjonda 2025 yil yakuniga qadar stantsiyada umumiy quvvati 1065 MVt boʻlgan navbatdagi ikkita bugʻ-gaz qurilmalarini qurish ishlari olib boriladi. Loyihaning bosh pudratchilari sifatida Ispaniyaning “Intecsa Ingeniera Industrial S.A.” va Yaponiyaning“Mitsubishi Corporation” kompaniyalari konsortsiumi qatnashmoqda. Loyihaning umumiy qiymati 771,8 million dollarga teng....
27 Iyul 2023
Hozirgi kunda Qashqadaryo viloyati hokimligi va “Oʻztoʻqimachiliksanoat” uyushmasi tomonidan Koson sanoat zonasida Prezidentimizning 465-sonli (30.12.2022) Farmoni asosida loyihalar amalga oshirilishi ishlari olib borilmoqda. “Bunyodkor” MCHJ tomonidan 21 ga maydonda 3 ta yirik loyiha ishga tushirilishi natijasida, mingdan ortiq ish oʻrni yaratish va eksport hajmini 30 million dollarg...
11 Iyul 2023
Chiroqchi tumanida tashkil etilgan kichik sanoat zonasida "Ko'ktosh Paper Box" korxonasi tomonidan har xil oʻlchamdagi sifatli korton qutilari ishlab chiqarilmoqda. Umumiy qiymati 2 mlrd. 600 mln. soʻmni tashkil etib, Xitoyning "Xenje" kompaniyasidan zamonaviy uskunalar olib kelib oʻrnatildi. Korxonada yiliga 1118 ming dona har xil oʻlchamdagi korton qutilari ishlab chiqarish rejalash...
06 Iyul 2023
Qamashi tumanining Guliston MFY da birinchi un ishlab chiqarish korxonasi foydalanishga topishirildi. Unda tuman hokimi, nuroniylar va keng jamoatchilik ishtirok etdi. "Boʻritosh aya" fermer xoʻjaligi tomonidan ishga tushirilgan mazkur korxonaning umumiy qiymati 6 mlrd. soʻmni tashkil etadi. Korxonaga Turkiyadan zamonaviy va elektr tejamkor texnologiyalar olib kelib oʻrnatildi. Kor...

In September of this year, the «VI Xalqaro biznes kunlari» (VI International Business Days) forum was held in Ryazan, Russian Federation.At the forum, Shahriyor Hamzaev from the Qashqadaryo Regional Department of Investments, Industry and Trade presented the region's investment potential. He spoke about attracting direct investments to the region, strengthening bilateral trade relations,...
07 Aug 2023
In Kasbi District, «Naxshab tex Group» LLC plans to launch a textile factory with a total value of 22.3 billion soums. The regional governor Murotjon Azimov inspected the final stages of construction of the enterprise, which is expected to launch in August this year.Upon commissioning of the enterprise, 600 new jobs will be created. The factory will produce ready-made clothing products u...
27 Jul 2023
Currently, on the basis of Presidential Decree #465 (30.12.2022), projects are being implemented in Koson Industrial Zone by the Qashqadaryo Regional Government and the «O'zto'qimachiliksanoat» association. «Bunyodkor» LLC is implementing 3 major projects on 21 hectares of land, which is expected to create more than a thousand jobs and increase export volume by $30 million. The $50 mil...
20 Jul 2023
Koʻkdalalik dehqonlar joriy mavsumning shu paytiga qadar 9 mln AQSH dollarlik tarvuzni chetga eksport qilishdi. Koʻkdaladagi 9 mingta oilaning 11 ming nafar vakili tarvuz etishtirish bilan shugʻullanadi. Har bir oila oʻrtacha 50 mln soʻmdan ziyod daromad koʻradi....
11 Jul 2023
In the small industrial zone established in Chiroqchi District, the «Ko'ktosh Paper Box» enterprise is producing quality cardboard boxes of various sizes. With a total value of 2 billion 600 million soums, modern equipment was brought in and installed from China's «Henje» company. The enterprise is planned to produce 1,118 thousand cardboard boxes of various sizes per year. With the com...