Joriy yilning 24 aprel kuni Toshkent shahrida boʻlib oʻtayotgan "INNOPROM - MARKAZIY OSIYO" Xalqaro sanoat koʻrgazmasi doirasida Qarshi shahri va Rossiya Federatsiyasining Chuvashiya Respublikasi oʻrtasida hamkorlik bitimi imzolandi.
Unga koʻra, tomonlar oʻrtasida iqtisodiy, investitsiya, turizm sohalarini rivojlantirish hamda eksport va import aylanmasini oshirish va hamkorlik aloqal...
07 Apr 2023
Joriy yilning 4 aprel kuni Toshkent shahrida boʻlib oʻtgan "Oʻzbekiston-Xitoy" biznes forumi doirasida Xitoyning metallarni karroziyaga uchrashini oldini olish boʻyicha yirik kompaniyasi "Zhejiang Yuxi Corrosion Control" rahbari Ou Shuhui va Qarshi shahar hokimligi oʻrtasida Qarshi shahrida Oʻrta Osiyo davlatlari uchun karroziya nazorati markazi tashkil etish va zaruriy profilaktik mahsu...
04 Apr 2023
Qarshi shahrida umumiy qiymati 200 ming dollarlik “Drujba Gold Biznes” MCHJ korxonasida yiliga 135 tonna sut qayta ishlanmoqda.
Korxonada kuniga 4-5 tonna sutni qayta ishlash natijasida: qatiq (kefir), smetana va har xil turdagi muzqaymoqlar ishlab chiqarilmoqda.
Mazkur korxonada hozirgi vaqtda 10 nafar ish oʻrinlari mavjud boʻlib, korxona faoliyatini yanada kengaytirish, xorijdan ...

On April 24 of this year, within the framework of the «INNOPROM — CENTRAL ASIA» International Industrial Exhibition being held in Tashkent, a cooperation agreement was signed between Qarshi City and the Republic of Chuvashia of the Russian Federation. According to the agreement, a number of ideas and proposals were identified between the parties regarding the development of economic, in...
07 Apr 2023
On April 4 of this year, within the framework of the «Uzbekistan-China» business forum held in Tashkent, a Memorandum of Understanding was signed between Ou Shuhui, head of China's major company «Zhejiang Yuxi Corrosion Control» specializing in metal corrosion prevention, and the Qarshi City government. The memorandum concerns the establishment of a corrosion control center for Central A...
04 Apr 2023
In Qarshi City, the «Drujba Gold Biznes» LLC enterprise, with a total value of $200 thousand, is processing 135 tons of milk annually. By processing 4-5 tons of milk daily, the enterprise produces: yogurt (kefir), sour cream, and various types of ice cream. The enterprise currently has 10 jobs. To further expand its operations and install new equipment from abroad, it is conducting pro...