«Yangi Oʻzbekiston bilan savdo, iqtisodiy va innovatsiya hamkorligini chuqurlashtirish» mavzusiga bagʻishlangan biznes forumi boʻlib oʻtdi. Tadbirda Guanchjou shahar maʼmuriyati, Xitoy Tijorat vazirligi shahar byurosi, MDH mamlakatlari bilan ilmiy-texnikaviy hamkorlik boʻyicha Guandun ittifoqi rahbariyati, Guandun provintsiyasi biznes vakillari, shuningdek, Qashqadaryo va Sirdaryo...
23 Fev 2023
Qashqadaryo, Buxoro va Samarqand viloyatlarida umumiy quvvati 2000 MVt boʻlgan quyosh fotoelektr stantsiyalarini qurish boʻyicha Xitoyning "CEEC ENERGY CHINA" kompaniyasi bilan anglashuv memorandumi imzolandi. Unga koʻra, Xitoy kompaniyasi tomonidan jami 2 mlrd. dollar miqdorida toʻgʻridan-toʻgʻri investitsiyalar kiritiladi. Quyosh fotoelektr stantsiyalarining ilk quvvatlari shu yi...

A business forum dedicated to the topic of «Deepening trade, economic and innovation cooperation with New Uzbekistan» was held. The event was attended by the Guangzhou city administration, the city bureau of China's Ministry of Commerce, leadership of the Guangdong Union for scientific and technical cooperation with CIS countries, business representatives from Guangdong Province, as wel...
23 Feb 2023
A memorandum of understanding was signed with China's «CEEC ENERGY CHINA» company for the construction of solar photovoltaic stations with a total capacity of 2000 MW in Qashqadaryo, Bukhara, and Samarqand Regions. Under the agreement, the Chinese company will provide a total of $2 billion in direct investments. The initial capacities of the solar photovoltaic stations are planned to b...